Nowości    
 


Wniebowzięci > Bilety lotnicze LOT-u za Bitcoiny

2015-08-04 Bilety lotnicze LOT-u za Bitcoiny

Polskie linie linie lotnicze LOT uruchomiły możliwość płacenia za bilety lotnicze kryptowalutą Bitcoin.

"Jesteśmy otwarci na każdą potrzebę naszych klientów. Stawiamy na innowacje, które mają sprawić, że ich podróż będzie wygodna i przyjemna nie tylko na pokładzie, ale o wiele wcześniej - już na etapie kupowania biletu. Wielu z nas robi zakupy przez internet, w tym kupuje bilety lotnicze. Jest tylko kwestią czasu, by płatności internetową walutą stały się tak samo popularne jak dziś korzystanie z kart kredytowych. Dostrzegamy ten potencjał i dlatego jesteśmy jedną z pierwszych linii lotniczych na świecie, które już dziś dają swoim pasażerom możliwość płacenia Bitcoinami" - powiedział Jiri Marek, dyrektor ds. sprzedaży i dystrybucji w liniach LOT.

Płatność Bitcoinami za bilety lotnicze wykonywać można zarówno na stronie internetowej przewoźnika, w wersji mobilnej jak i także poprzez mobilną aplikację.

Cena biletu lotniczego zostanie naliczona w standardowej walucie wybranej przez pasażera. Dopiero na ostatnim etapie procesu rezerwacyjnego, czyli na etapie realizacji płatności, system rezerwacyjny przelicza cenę zakupu na Bitcoiny. Po akceptacji podanej kwoty - kliknięciu przycisku 'zakup', następuje przekierowanie do portfela Bitcoin i sfinalizowanie transakcji.

Nowa metoda płatności skierowana jest do wszystkich, którzy posiadają portfel Bitcoin i aktywnie korzystają z kryptowaluty Bitcoin robiąc zakupy w Internecie. Bitcoinami można płacić za dowolne połączenia LOT-u na większości rynków, na których LOT prowadzi sprzedaż biletów.

LOT to jedna z pierwszych linii lotniczych na świecie przyjmująca płatności Bitcoinami.